1. Helende kracht ervaren in de Zoutbus

    Anja Rood is een bijzonder project gestart bij haar woning aan de Vianendreef 91 in Prinsenbeek. Maandag 15 januari opent ze op het erf een halo-zouttherapiegrot in een omgebouwde stadsbus, ofwel de Zoutbus Prinsenbeek.
    (Foto's: Zoutbus Prinsenbeek)

    ,,Belangstellenden kunnen hier terecht voor een honderd procent natuurlijke behandeling van huid- en luchtwegproblemen’’, aldus de initiatiefneemster, die aangeeft dat ze doelt op onder meer long covid, astma, chronische verkoudheid en oorontstekingen. ,,Gedurende vijftig minuten zit je warm en comfortabel terwijl de verstuiver natuurlijk farmaceutisch zout vernevelt en zo je klachten verlicht.’’

     

    ‘Moderne droogzouttherapie (halotherapie) vindt zijn oorsprong in de Oost-Europese zoutgrotten/-mijnen’, meldt de website 'Adem' van Zoutbus Prinsenbeek. ‘Halotherapie is een van de meest effectieve behandelingsmethoden op basis van het nagebootste natuurlijke microklimaat van de zoutgrotten/-mijnen.’ Rood somt op de site een rij aan positieve effecten van het farmaceutische zout op, zoals dat het slijm losmaakt, de longfunctie verbetert, de kans op ontstekingen verlaagt en de huid reinigt.

     

    Ongeveer twee jaar geleden kwam ze, samen met haar kleinzoon Yves, in aanraking met halo- ofwel zouttherapie. ,,Ik had chronische holteontsteking, terwijl Yves kampte met een chronische oorontsteking. Na diverse sessies hebben we de heilzame werking van een zoutkamer ontdekt.’’ Helaas was de dichtstbijzijnde zoutkamer niet bepaald om de hoek vanuit Prinsenbeek, vervolgt Rood haar verhaal. ,,Dit bracht mijn man Michaël en mij op het idee om met een autobus te starten. Zijn liefde voor gemotoriseerde voertuigen en mijn ervaring kwamen samen in de Zoutbus. Hier hebben we een warme, unieke omgeving gecreëerd waar mensen de helende kracht van zouttherapie kunnen ervaren.’’ Voor meer informatie www.zoutbusprinsenbeek.nl.

    Woensdag 10 januari 2024
    Prinsenbeekzouttherapiehalotherapiezoutbus prinsenbeek
    (Foto's: Zoutbus Prinsenbeek)
    Deel dit artikel op:
    0
    [nexturl]
    Reacties