Groenrijk zomergoed
Groenrijk zomergoed
  1. Zero Waste Festival bij Voedselbos op de Beek

    Breda staat van woensdag 24 tot en met zondag 28 juni in het teken van de vijfde editie van het Zero Waste Festival. Dit keer met als thema: ‘Geef het door’. Met voor het eerst activiteiten in Prinsenbeek, namelijk bij Voedselbos op de Beek.

    Door Zero Waste Festival

    Tijdens deze feestelijke lustrumeditie ontdekken inwoners op een laagdrempelige en inspirerende manier hoe leuk, makkelijk én voordelig leven met minder afval kan zijn. Vijf dagen lang bruist de stad van de creatieve, praktische en verrassende activiteiten voor jong en oud. Het thema van dit jaar is: Geef het door. Een oproep om niet alleen spullen met elkaar te delen en door te geven, maar ook enthousiasme, kennis en inspiratie. Want een circulaire en afvalvrije samenleving bereiken we alleen samen.

     

    Beter omgaan met voedsel, spullen en afval

    Dit jaar heeft het Zero Waste Festival voor het eerst activiteiten in Prinsenbeek bij Voedselbos op de Beek. Johan en Lisenka doen graag mee aan het Zero Waste Festival. Op deze manier worden steeds meer inwoners geïnspireerd om beter om te gaan met spullen, voedsel en afval.

     

    En hoe leuk is het om tijdens de workshops ook feitjes en weetjes met elkaar te delen over minder afval en over hoe een positieve impact te maken op het milieu.

    • Van appel naar bubbels, woensdag 24 juni 19:00 - 20.30uur: klik hier.
    • Leer kruiden herkennen en maak je eigen thee en olie, vrijdag 26 juni 13:00u - 14:30 uur: klik hier
    • Voedselbosrondleiding zaterdag 27 juni van 13:00 -14:30 uur: klik hier.   

     

    Het volledige programma is te vinden op www.zerowastefestival.nl/breda.

     

    Het Zero Waste Festival biedt een uitgebreid programma met workshops, tours, lezingen, ruilmomenten en ontmoetingen verspreid door de stad. Bezoekers kunnen deelnemen aan onder meer:

    • Workshops, zoals zelf schoonmaakmiddelen of verzorgingsproducten maken, composteren en creatief upcyclen;
    • Ruilactiviteiten zoals kledingruilen en een gezellige speelgoedruil;
    • Verrassende activiteiten, zoals met BlindWalls Gallery en omroep;
    • Tours langs verpakkingsvrije winkels, wildplukwandelingen en zwerfafvalacties.

     

    Meld je snel aan

    De ervaring leert dat activiteiten snel vol zitten. Voor veel onderdelen is aanmelden verplicht, ook wanneer deelname gratis is. Bekijk daarom snel de agenda en reserveer een plek via www.zerowastefestival.nl/breda. En vooral: geef het door!

     

    Het Zero Waste Festival wordt georganiseerd door Zero Waste Nederland in samenwerking met de Gemeente Breda, lokale ondernemers en bewonersinitiatieven.

    Donderdag 28 mei 2026
    prinsenbeekzero waste festivalvoedselbos op de beek
    Deel dit artikel op:
    0
    [nexturl]
    Reacties