Prinsenzitting ook via livestream
Door BAK van Boemeldonck
Dus kom gezellig naar De Drie Linden of kijk thuis mee naar de presentatie van het nieuwe Boemeldonckse supertrio van prins en hofdames, luidt de oproep van de Beeckse Algemene Karnavalsstichting (BAK). Voor de livestream: klik hier.
Programma Prinsenzitting
De deuren van de Jumbo Miegielsen-zaal van De Drie Linden gaan om 20.00 uur open en om 20.30 uur begint de finale van het Liedjesfestival. Hier strijden de finalisten die zijn gekozen tijdens het Liedjesfestival om het Karnavalslied van seizoen 2025/2026. De winnaar wordt gekozen door de zes leden van de vakjury, de vier publieksjuryleden én de kijkers die thuis of in de zaal stemmen op hun favoriet via de Boemeldonck-app. De winnaar van het Liedjesfestival mag een jaar lang hét Karnavalslied van Boemeldonck 2026 zingen!
Alle inzendingen van het liedjesfestival zijn geschreven door Boemeldonckers en hebben vaak te maken met de karnavalsleuze van het seizoen. De leuze van dit seizoen is: Hier lopte nie kwijt! Wanneer het winnende karnavalslied bekend is gemaakt, zal het nieuwe BAK-vaan worden onthuld en dan gaat de Prinsenzitting officieel van start (deze is ook live te volgen via het BAK-YouTube-kanaal).
Het gehele BAK-gezelschap wordt deze avond aan alle Boemeldonckers voorgesteld. Uiteraard zie je veel vertrouwde, maar ook nieuwe gezichten. Wie worden de nieuwe leden van de hofkapel? Wie voegt zich als lid bij de raad van elf? Ook de nieuwe dansmarietjes zullen deze avond voor het eerst optreden voor publiek.
Rond de klok van 22.30 uur zal de spanning stijgen in de zaal. Op dat moment speelt er nog maar één vraag: Wat wordt het nieuwe supertrio van seizoen 2025/2026? Dit zal op een spectaculaire wijze bekend worden gemaakt. Na een aantal aanwijzingen zal om elf vóór elf het hoge woord eruit zijn en weten we wie de 60e grootvorst van Boemeldonck is. Vanaf dat moment kan het karnavalsseizoen 2025/2026 officieel beginnen.
Activiteiten zaterdag
En dat het seizoen begonnen is, zal op zaterdag 15 november meteen blijken. De Afgevaardigden van de Clubs hebben van 12.30 tot 16.00 uur een gezellige fietstocht langs de Prinsenbeekse kroegen georganiseerd. Jong en oud kan en mag in groepjes deelnemen aan leuke spelletjes. Je tevoren inschrijven is niet nodig, dit kan gewoon bij het café waar je het eerste spelletje start.
Om 17.00 uur vindt de prijsuitreiking van de fietstocht plaats, gevolgd door de pompceremonie rond de klok van 18.15 uur. Tijdens deze ceremonie heeft de nieuwe grootvorst zijn eerste officiële taak te volbrengen, namelijk de pomp op de markt droogleggen. Dit symboliseert dat we gedurende het karnavalsseizoen geen water meer drinken, maar bier of fris. Iedere Boemeldoncker is welkom bij het feest dat gebouwd wordt bij het droogleggen van de pomp. Op karnavalsdinsdag (Vastenavond) slaat de prins de pomp weer aan, als teken van het einde van de karnavalsperiode.
De BAK kijkt uit naar een mooi 60e karnavalsseizoen, waarin we met jong en oud dit prachtige feest hopen te vieren.

















