1. ‘C-Klasse: da’s gin kattedrek, da’s puur Bikse magie’

    In de Bikse Biljart Competitie is de C-klasse nou écht uitgespeeld… en hoe. Acht man boven de 0,25 gemiddeld. Acht! Da’s geen rommelen met de keu, da’s serieus werk. De ballen rolden niet, die kregen instructies!

    Door Sjef Machielsen 

    Jenny Kavelaars haalde de finale nie, mar liet nog wel effe zien da ze wel degelijk kan biljarte. Nummer drie Corné Klijssen kreeg ‘m gewoon om de oren. Da’s zo’n overwinning waar je thuis nog even van nageniet met een bakske koffie en een glimlach van oor tot oor.

     

    En dan Matijs Kavelaars… nog nooit gebiljart, mar hij zat zó dicht op een stunt tegen Mark Verschuren da Mark al begon te zweten alsof ie in de sauna stond. Op een haar na had ie ‘m te pakken. Die Matijs hed biljarte in z’n vingers, let mar op.

     

    Anton was er nie blij mee da Mark ‘m pakte, mar hé… finale is finale. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. En daar zien we ook Kees van Eijk weer terug. Rikpoule gewonnen alsof ‘t niks was. Extra trainingsuren gehad… mar volgens de wandelgangen mot ie die uren misschien ok eens in ‘t rikken stoppen…

     

    Piet Akkermans hed duidelijk geluisterd bij de lessen van Barry. Vooruitgang zat er dik in. Mar ja… is ‘t genoeg om Corne te kloppen? Da wordt smullen geblazen.

     

    Oorlog op het groene laken

    Jeffrey kwam nie alleen voor de gezelligheid, al leek da soms wel zo. Puntjes gesprokkeld en hup, de finale in. Daar mag ie ‘t opnemen tegen Kees. Da wordt geen potje kaarten, da wordt oorlog op het groene laken.

     

    En dan de grote man van ‘t moment: Peter Hazenberg. Wat ie liet zien tegen verdienstelijk debutant Peter Wijngaarde… da was geen wedstrijd, da was een demonstratie. De favorietenrol? Die ligt gewoon op z’n bordje, met saus en al. Mar onderschat Frank Leijten nie. Die is van plan om z’n kielgenoot het leven zuur te maken. En nie een beetje ook.

     

    Kortom: zet 2 mei maar dik omcirkeld in de agenda. In ’t Veehandelshuis wordt ‘t geen gewone middag. Daar gaat gestreden worden. Voor de eer, voor de glorie… en voor die mooie 100 euro prijzengeld! Nummer twee pakt twee waardebonnen van 25 euro, nummers drie en vier eentje… en de poulewinnaars? Die krijgen ook nog een waardevolle beloning.

     

    Komt dat zien! De keuen liggen al te trappelen. Nou de mannen nog...

    Donderdag 16 april 2026
    prinsenbeekbiljart
    Deel dit artikel op:
    0
    [nexturl]
    Reacties