Groenrijk 72 111120
 1. Monumentaal Groen en Devotiefietsroute

  Op de website van Heemkundekring Op de Beek staan twee fietsroutes door Prinsenbeek. Dit zijn de tocht ‘Monumentaal Groen’ van 60 kilometer en de Devotiefietsroute van 20 kilometer.
  Monumentaal Groen en Devotiefietsroute
  (Archieffoto)

  Door Heemkundekring Op de Beek

  De fietsroute ‘Monumentaal Groen’ voert u langs de mooiste stukje natuur rondom Breda en een groot deel Prinsenbeek. De route is helemaal bewegwijzerd en wordt mede door de heemkundekring onderhouden. U kunt ook gedeeltes fietsen. Een goede start is de kruising Zanddreef-Leursebaan richting Boswachter Liesbosch.

   

  Devotiefietsroute

  In ons dorp staan op diverse plaatsen standbeelden, en er zijn nogal wat huizen en boerderijen waar in de gevel afbeeldingen geplaatst zijn die met het rooms-katholieke geloof te maken hebben. Vaak ter verering van bijvoorbeeld Maria of een andere heilige en ter bescherming tegen onheil. Deze tocht begint en eindigt bij het Heilig Hartbeeld op de hoek Valdijk-Groenstraat.

   

  U kunt deze routes downloaden (klik hier). Meer informatie: secretariaat tel. 076-5212405 of hkopdebeek@ziggo.nl.

  Dinsdag 09 juli 2019
  PrinsenbeekHeemkundekring Op de Beekfietsroutes
  Monumentaal Groen en Devotiefietsroute
  (Archieffoto)
  Reacties
 1. Iets gebeurd in ons dorp?
  Een aankondiging?
  Stuur uw tips, nieuws en foto's s.v.p. naar de redactie.